بنرها وبازاریابی در فضای مجازی

طراحی سایت
نویسنده: admin
بازدید: 1695
نظرات: 0
تعداد رای دهندگان 1
14
دی
1395

تبلیغات از طریق اینترنت با هدف بازاریابی، یکی از قوی ترین و موثرترین ابزار در تجارت الکتریک محسوب می گردد. هدف از مطرح کردن بحث بنرها در حوزه ی تبلیغات، بررسی شیوه های موجود در طراحی و ارائه بنرها در جهان و ایران و سپس مطالعه نقاط قوت و ضعف این روش می باشد.

روش تبلیغاتی بنر تاکنون رشد فزآینده ای داشته به طوری که طبق آمار سازمان بین المللی(IAB) در سال 2000 میلادی تبلیغات از طریق بنر 47 درصد کل تبلیغات آن لاین را تشکیل داده است. در آن زمان که بنر های تبلیغاتی در کشورهای پیشرفته رواج یافته بود، کشورهای در حال توسعه از جمله ایران به دلیل ضعف روابط عمومی در عرصه ی تجارت الکتریک و عدم اطمینان از کارایی این سیستم در رسیدن به اهداف مورد نظر در کشورهای متبوع تمایل چندانی برای سرمایه گذاری در این زمینه نداشتند هرچند کارآمدی این سیستم در کشورهای توسعه یافته به اثبات رسیده بود اما با افزایش کاربران اینترنتی ایده ی بازاریابی از طریق اینترنت قوت گرفت تا بدین وسیله شرکت های مختلف بتوانند محصولات خود را در معرض دید کاربران قرار داده و اقدام به جذب مشتری نمایند.

تبلیغات کوچکی که در قسمت های مختلف یک صفحه وب قرار گرفته و کاربر با کلیک بر روی آنها به سایت تیلیغ کننده هدایت می شود، بنر نام دارد. بنرها در حالت کلی به سه دسته تقسیم می شوند: 1-بنرهای ثابت( دارای فرمت GIF) 2-بنرهای متحرک( انیمیشن) 3-بنرهای تعاملی ( دارای غنای رسانه ای )

ایزارها و روش های گوناگونی برای تبلیغات در اینترنت وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از: موتورهای جستجو و دفاتر راهنمای اینترنتی، تبلیغ با استفاده از کادرهای تبلیغی و پنجره ها، گروه های خبری، برنامه های واسطه تبلیغاتی، پست الکتریک و ...

از جمله مزایای به کارگیری بنرها در تبلیغات اینترنتی عبارتند از :

1-    با استفاده از بنرها اسم، نشانه و تولیدات شرکت ها با روش های گوناگون به نمایش گذاشته می شود.

2-    بنرها ابزاری با کاربری بسیار آسان بوده و فقط از طریق یک کلیک کاربر را به سایت شرکت راهنمایی می کنند.

3-    در صورت استفاده از بازاریابی زنجیره ای، این روش ابزاری سودمند برای شرکت ها به شمار می رود.

به طور کلی مفهوم تجارت الکتریک، مقوله ی تبلیغات از طریق اینترنت را نیز به دنبال خواهد داشت. به طوری که در صورت وجود روش بازاریابی موثر از طریق اینترنت، رونق تجارت الکتریک در زمینه های مختلف قابل دستیابی است.

مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
دیدگاه شما درباره این مطلب